Cast

Swanilda

Daria Bochkova

Daria Khokhlova

Ekaterina Krysanova

Evgenia Obraztsova

Eleonora Sevenard

Margarita Shrayner

Anastasia Stashkevich

Anna Tikhomirova

Frantz

Artemy Belyakov

Klim Efimov

Vyacheslav Lopatin

Artem Ovcharenko

Ruslan Skvortsov

David Motta Soares

Denis Zakharov

Coppelius

Alexander Fadeyechev

Alexei Loparevich

Yuri Ostrovsky

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Xenia Averina

Daria Bochkova

Bruna Cantanhede Gaglianone

Antonina Chapkina

Anastasia Denisova

Elizaveta Kruteleva

Daria Lovtsova

Svetlana Pavlova

Eleonora Sevenard

Yulia Skvortsova

Alexandra Trikoz

Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Nadezhda Gredasova

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Nikita Elikarov

Alexander Fadeyechev

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Nino Asatiani

Anna Balukova

Ekaterina Besedina

Vera Borisenkova

Kristina Karasyova

Yanina Parienko

Anita Pudikova

Natalia Pugacheva

Oxana Sharova

Anna Zakaraya

Ivan Alexeyev

Vitaly Biktimirov

Dmitry Efremov

Dmitry Ekaterinin

Pyotr Gusev

Alexei Kostin

Anton Savichev

Vladislav Shevchenko

Alexander Vodopetov

Kamil Yangurazov

Czardas

Anna Balukova

Ekaterina Besedina

Kristina Karasyova

Anna Lebedeva

Oxana Sharova

Ekaterina Zavadina

Vitaly Biktimirov

Dmitry Ekaterinin

Anton Savichev

Denis Savin

Alexander Vodopetov

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

Daria Khokhlova

Yulia Skvortsova

Maria Vinogradova

Xenia Zhiganshina

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Anastasia Denisova

Yulia Grebenshchikova

Alexandra Trikoz

Ana Turazashvili

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Daria Khokhlova

Elizaveta Kruteleva

Yulia Skvortsova

Xenia Averina

Antonina Chapkina

Anastasia Gubanova

Maria Mishina

Stanislava Postnova

Tatiana Tiliguzova

Vlada Zakharova

La Folie (Folly)

Daria Bochkova

Elizaveta Kruteleva

Maria Mishina

Eleonora Sevenard

Anna Tikhomirova

Chronos

Dmitry Grishin

Nikolai Mayorov

Andrei Senotov

Conductor

Anton Grishanin

Pavel Klinichev

Pavel Sorokin

20 April 2018

Swanilda

Ekaterina Krysanova

Frantz

Vyacheslav Lopatin

Coppelius

Alexei Loparevich

Friends to Swanilda

Daria Bochkova
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard
Yulia Skvortsova

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Ekaterina Besedina
Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov
Dmitry Ekaterinin

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Ana Turazashvili

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Elizaveta Kruteleva

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



21 April 2018

Swanilda

Daria Khokhlova

Frantz

Artemy Belyakov

Coppelius

Yuri Ostrovsky

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Anna Balukova
Vera Borisenkova
Ivan Alexeyev
Anton Savichev

Czardas

Ekaterina Besedina
Dmitry Ekaterinin

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Daria Bochkova

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



21 April 2018

Swanilda

Anastasia Stashkevich

Frantz

Vyacheslav Lopatin

Coppelius

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard

Coppelia (Automaton)

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Nikita Elikarov

Mazurka

Ekaterina Besedina
Oxana Sharova
Dmitry Ekaterinin
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Yulia Grebenshchikova

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Antonina Chapkina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



22 April 2018

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

David Motta Soares

Coppelius

Alexander Fadeyechev

Friends to Swanilda

Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Vera Borisenkova
Oxana Sharova
Ivan Alexeyev
Alexander Vodopetov

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Anastasia Denisova

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Antonina Chapkina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



8 June 2018

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

Artem Ovcharenko

Coppelius

Alexei Loparevich

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Yulia Skvortsova
Yulia Skvortsova

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Ekaterina Besedina
Oxana Sharova
Dmitry Ekaterinin
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Elizaveta Kruteleva

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



9 June 2018

Swanilda

Anastasia Stashkevich

Frantz

Vyacheslav Lopatin

Coppelius

Yuri Ostrovsky

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Yulia Skvortsova

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Anna Balukova
Anna Zakaraya
Alexei Kostin
Anton Savichev

Czardas

Ekaterina Besedina
Dmitry Ekaterinin

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Ana Turazashvili

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Antonina Chapkina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



9 June 2018

Swanilda

Evgenia Obraztsova

Frantz

David Motta Soares

Coppelius

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Yulia Skvortsova

Coppelia (Automaton)

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Vera Borisenkova
Kristina Karasyova
Ivan Alexeyev
Vitaly Biktimirov

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Daria Khokhlova

La Priere (Prayer)

Yulia Grebenshchikova

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Daria Bochkova

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



10 June 2018

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

Artem Ovcharenko

Coppelius

Alexei Loparevich

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Yulia Skvortsova

Coppelia (Automaton)

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Ekaterina Besedina
Oxana Sharova
Dmitry Ekaterinin
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Elizaveta Kruteleva

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



8 December 2018

Swanilda

Daria Khokhlova

Frantz

Artemy Belyakov

Coppelius

Alexei Loparevich

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard

Coppelia (Automaton)

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Yanina Parienko
Natalia Pugacheva
Pyotr Gusev
Vladislav Shevchenko

Czardas

Ekaterina Besedina
Dmitry Ekaterinin

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Ana Turazashvili

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Eleonora Sevenard

Conductor

Pavel Klinichev



8 December 2018

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

Artem Ovcharenko

Coppelius

Yuri Ostrovsky

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard

Coppelia (Automaton)

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Nikita Elikarov

Mazurka

Vera Borisenkova
Oxana Sharova
Ivan Alexeyev
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Anna Tikhomirova

Conductor

Pavel Klinichev



9 December 2018

Swanilda

Evgenia Obraztsova

Frantz

David Motta Soares

Coppelius

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Kristina Karasyova
Anna Zakaraya
Ivan Alexeyev
Dmitry Ekaterinin

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Daria Khokhlova

La Priere (Prayer)

Anastasia Denisova

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Antonina Chapkina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Conductor

Pavel Sorokin



12 January 2019

Swanilda

Daria Khokhlova

Frantz

Ruslan Skvortsov

Coppelius

Alexander Fadeyechev

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Eleonora Sevenard
Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Nino Asatiani
Yanina Parienko
Dmitry Efremov
Pyotr Gusev

Czardas

Anna Lebedeva
Dmitry Ekaterinin

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Alexandra Trikoz

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Antonina Chapkina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



12 January 2019

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

Vyacheslav Lopatin

Coppelius

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Eleonora Sevenard
Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Kristina Karasyova
Anna Zakaraya
Vitaly Biktimirov
Alexei Kostin

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Eleonora Sevenard

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



13 January 2019

Swanilda

Anna Tikhomirova

Frantz

Klim Efimov

Coppelius

Alexei Loparevich

Friends to Swanilda

Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Svetlana Pavlova
Eleonora Sevenard
Alexandra Trikoz

Coppelia (Automaton)

Tatiana Kravtsova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Vera Borisenkova
Oxana Sharova
Ivan Alexeyev
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Xenia Zhiganshina

La Priere (Prayer)

Anastasia Denisova

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Antonina Chapkina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Elizaveta Kruteleva

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



22 March 2019

Swanilda

Ekaterina Krysanova

Frantz

Artem Ovcharenko

Coppelius

Alexei Loparevich

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Alexandra Trikoz

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Vera Borisenkova
Kristina Karasyova
Ivan Alexeyev
Vitaly Biktimirov

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Anastasia Denisova

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova
Vlada Zakharova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



23 March 2019

Swanilda

Daria Bochkova

Frantz

Denis Zakharov

Coppelius

Alexander Fadeyechev

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Alexandra Trikoz

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Ekaterina Besedina
Anita Pudikova
Alexander Vodopetov
Kamil Yangurazov

Czardas

Ekaterina Zavadina
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Alexandra Trikoz

Le Travail (Work)

Daria Khokhlova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Anna Tikhomirova

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



23 March 2019

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

Vyacheslav Lopatin

Coppelius

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Alexandra Trikoz

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Nikita Elikarov

Mazurka

Anna Balukova
Oxana Sharova
Anton Savichev
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova
Vlada Zakharova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



24 March 2019

Swanilda

Eleonora Sevenard

Frantz

Klim Efimov

Coppelius

Yuri Ostrovsky

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Alexandra Trikoz

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Blagova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Yanina Parienko
Natalia Pugacheva
Dmitry Efremov
Dmitry Ekaterinin

Czardas

Oxana Sharova
Alexander Vodopetov

L'Aurore (Dawn)

Daria Khokhlova

La Priere (Prayer)

Ana Turazashvili

Le Travail (Work)

Yulia Skvortsova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Elizaveta Kruteleva

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



19 July 2019

Swanilda

Margarita Shrayner

Frantz

Vyacheslav Lopatin

Coppelius

Gennadi Yanin

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Nino Asatiani
Yanina Parienko
Dmitry Efremov
Pyotr Gusev

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Anastasia Denisova

Le Travail (Work)

Elizaveta Kruteleva

Xenia Averina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova
Vlada Zakharova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



20 July 2019

Swanilda

Eleonora Sevenard

Frantz

Klim Efimov

Coppelius

Yuri Ostrovsky

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Alexander Fadeyechev

Mazurka

Ekaterina Besedina
Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov
Alexander Vodopetov

Czardas

Anna Balukova
Anton Savichev

L'Aurore (Dawn)

Anastasia Denisova

La Priere (Prayer)

Alexandra Trikoz

Le Travail (Work)

Yulia Skvortsova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Daria Bochkova

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Klinichev



20 July 2019

Swanilda

Daria Khokhlova

Frantz

Denis Zakharov

Coppelius

Alexander Fadeyechev

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Daria Lovtsova
Svetlana Pavlova
Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Nikita Elikarov

Burgomaster

Yuri Ostrovsky

Mazurka

Yanina Parienko
Oxana Sharova
Anton Savichev
Alexander Vodopetov

Czardas

Kristina Karasyova
Vitaly Biktimirov

L'Aurore (Dawn)

Xenia Zhiganshina

La Priere (Prayer)

Ana Turazashvili

Le Travail (Work)

Daria Bochkova

Xenia Averina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova
Vlada Zakharova

La Folie (Folly)

Maria Mishina

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



21 July 2019

Swanilda

Ekaterina Krysanova

Frantz

Artem Ovcharenko

Coppelius

Yuri Ostrovsky

Friends to Swanilda

Xenia Averina
Daria Bochkova
Bruna Cantanhede Gaglianone
Antonina Chapkina
Anastasia Denisova
Elizaveta Kruteleva
Daria Lovtsova
Xenia Zhiganshina

Coppelia (Automaton)

Nadezhda Gredasova

Lord of the Manor

Alexander Fadeyechev

Burgomaster

Nikita Elikarov

Mazurka

Vera Borisenkova
Natalia Pugacheva
Ivan Alexeyev
Dmitry Efremov

Czardas

Oxana Sharova
Alexander Vodopetov

L'Aurore (Dawn)

Yulia Skvortsova

La Priere (Prayer)

Antonina Chapkina

Le Travail (Work)

Daria Khokhlova

Xenia Averina
Maria Mishina
Stanislava Postnova
Tatiana Tiliguzova

La Folie (Folly)

Elizaveta Kruteleva

Chronos

Nikolai Mayorov

Conductor

Pavel Sorokin



10 December 2019

Conductor

Anton Grishanin



11 December 2019

Conductor

Anton Grishanin



12 December 2019

Conductor

Anton Grishanin





				
General sponsor of the Bolshoi Theatre is Ingosstrakh Insurance Company
General partner of the Bolshoi Theatre is investment group Absolute
Privileged sponsor of the Bolshoi Theatre is Credit Suisse bank
Privileged partner of the Bolshoi Theatre is GUM
Bolshoi Ballet Official Sponsor is Nestlé company